Herkes Aynı Hayatta…

Bazen saklanmak istiyor insan. Uzaklaşmak. Dinlenmek. Bedensel değil, ruhsal belki de en çok. Arkasına bakmadan gitmek istiyor. Hedefsiz, zamansız. Sadece kendini bulmak için.

Hiç farketmeden ne de çok yoruyor onu, bazen en sevdikleri, bazen hiç sevemedikleri. Kalabalıklarda yalnızlığı deneyimliyor. Neye ihtiyacı var, nedir asıl istediği, anlayamadan. Biriken dertler belki, belki de dert sanılan, alışkanlıkların sıradanlığı ve tek düzeliği.

En iyisi kendi kabuğuna çekilmek bazen. Kendini dinlemek. Sonra, farketmek. Elindekileri, elinden kayıp gidenleri, hiç elde edemediklerini. Nedenleri, niçinleri… Yanlışları, doğruları… Aslında yaşanan ne varsa, yaşanması gerektiğini. Bugünün doğrusu, bugünün işte. Adı üstünde. Bugünün doğrusu ile dünü yaşayamayacağını, dünün yanlışının bugünün doğrusuna getirdiğini.

Ağızdan çıkan sözle, zamanın geri dönmeyeceğini. Azimin her zaman hırstan üstün olduğunu, neyi niçin çok arzuladığını farkederek yol alması gerektiğini. Aslında gerçekten bazen hayatın altının üstünden daha iyi olduğunu…Yapılan ne varsa, keyifle mutlulukla yapılması gerektiğini. Güzel olan her şeyin bir sonu olabileceğini, bu yüzden her anın kıymetli olduğunu. Anda kalın anda kalın derken ne demek istediklerini. Her sahip olunana şükrederek daha fazlasının gelebileceğini. Her gelenin hayırlı olmayabileceği, bu yüzden en hayırlısını dilemek gerektiğini.

En güzel yolculuk, içe yapılan yolculuktur!
Acılar büyütür insanı. Boşluklar fark ettirir dolu yanları. Dolu yanlar şükrettirir. Ailedir en kıymetli olan, dostlardır bir de. Boştur gerisi. Acı veren ne varsa, ona verilen fazla değerden ya. O değer ne de çabuk geri alınabilir oysa. En çok yazları büyürüm ben. En çok o zaman fark ederim aldığım yolu. Ne kadar çok ve ne kadar azım. Ne kadar farklı ve ne kadar aynıyım. Her şey miyim, hiç mi? Herkes gibi… Bazen beden oradan oraya koştururken, hayata yetişebilmek(!) için, ruhu o kadar geride kalıyor ki insanın. Bir durup geriye bakmak için, kendimizi dinlemek için, çok geç olmadan, neyi bekliyoruz?
canel Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir