Canel Gürgen Arcak

1983 yılı, İstanbul doğumluyum… Halen doğduğum, büyüdüğüm şehirde yaşıyorum.

Meraklı bir çocuktum, meraklı bir yetişkin oldum.

Kendimi bildim bileli insanları inceler, insanları dinlerim. Ortaokul yıllarında bana neden “Güzin Abla” dendiğini, psikoloji yüksek lisansı yapıp, kariyerimi İnsan Kaynakları alanında devam ettirdiğimde daha iyi anladım. İnsanları, insan davranışlarını analiz etmeyi, etkin dinlemeyi, insanların hayatında küçücük de olsa bir ışık olmayı çok seviyorum.

Cağaloğlu Anadolu Lisesinin ardından, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun oldum. Erickson College Koçluğun Sanatı ve Bilimi konulu profesyonel koçluk eğitimini tamamladım.

Üniversite hayatım boyunca başladığım stajlarım sayesinde kendimi 20’li yaşlarımın başında iş dünyasında buldum ve İnsan Kaynakları alanında başladığım kariyerime farklı sektör tecrübeleri katarak yine aynı alanda devam ediyorum. İş hayatıma, orada büyüdüm, yetiştiğim dediğim Eczacıbaşı Grubunda başladım, daha sonra DB Schenker Arkas ve Gantek Teknoloji tecrübeleri eklendi. Halen, KRON‘da İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev almaya devam ediyorum.

İflah olmaz merakım sayesinde sürekli yeni şeyler öğreniyor ve araştırıyorum; insan sevgim ve ışık olma sevdam da paylaşmaya yönlendiriyor beni. Hayat amacım, “içsel yolculuğuma devam ederken, bildiklerimi paylaşarak çevreme ışık yaymak ve insanların içindeki iyi potansiyelleri hayata geçirmeye katkı sağlamak.”

Mottom: “Hayal edebiliyorsan, gerçekten olur.”

Bloğum, biriktirdiklerim, deneyimlediklerim ve araştırdıklarım ışığında yazılar içermektedir. Kurumsal Yaşam ve Psikoloji kategorilerine, 2018 yılı itibari ile Annelik / Lohusalık başlığını da ekledim. İnsan sahip olduğu deneyimleri ile bir bütün, günün bir anında iş hayatı şapkası takarken bir anında ebeveyn gömleği giyebilir bambaşka bir anında içsel yolculukta olabilir. Bu nedenle biriktirdiklerimin hepsini üç farklı kategoride aktarıyorum.

Yorumlarınız, paylaşımlarımın derinliğini arttıracaktır. Birbirinden öğrenmenin tadı her zaman başka.
Herkese kendi yolculuğunda mutluluk ve huzur diliyorum, bu yolculuğa biraz katkım olabilirse ne mutlu bana…

Sevgilerimle,
Canel Gürgen Arcak

Bu yazı yorumlara kapalı.