Canel Gürgen Arcak

1983 yılı, İstanbul doğumluyum… Halen doğduğum, büyüdüğüm şehirde yaşıyorum.

Meraklı bir çocuktum, meraklı bir yetişkin oldum.

Kendimi bildim bileli insanları inceler, insanları dinlerim. Ortaokul yıllarında bana neden “Güzin Abla” dendiğini, psikoloji yüksek lisansı yapıp, kariyerimi İnsan Kaynakları alanında devam ettirdiğimde daha iyi anladım. İnsanları, insan davranışlarını analiz etmeyi, etkin dinlemeyi, insanların hayatında küçücük de olsa bir ışık olmayı çok seviyorum.

Cağaloğlu Anadolu Lisesinin ardından, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun oldum. 2012-2014 yılları arasında Erickson College Koçluğun Sanatı ve Bilimi konulu profesyonel koçluk eğitimini tamamladım. 2019 yılı itibarıyla Eternal Coaching Mentoring Academy’de ileri düzey koçluk eğitimime devam ediyorum.

Üniversite hayatım boyunca başladığım stajlarım sayesinde kendimi 20’li yaşlarımın başında iş dünyasında buldum ve İnsan Kaynakları alanında başladığım kariyerime farklı sektör tecrübeleri katarak yine aynı alanda devam ediyorum. İş hayatıma, orada büyüdüm, yetiştiğim dediğim Eczacıbaşı Grubunda başladım, daha sonra DB Schenker Arkas ve Gantek Teknoloji tecrübeleri eklendi. Halen, KRON‘da İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev almaya devam ediyorum.

İflah olmaz merakım sayesinde sürekli yeni şeyler öğreniyor ve araştırıyorum; insan sevgim ve ışık olma sevdam da mütemadiyen paylaşmaya yönlendiriyor. Hayat amacım, “içsel yolculuğuma devam ederken, bildiklerimi paylaşarak çevreme ışık yaymak ve insanların içindeki iyi potansiyelleri hayata geçirmeye katkı sağlamak.”

Mottom: “Hayal edebiliyorsan, gerçekten olur.”

Bloğum, biriktirdiklerim, deneyimlediklerim ve araştırdıklarım ışığında yazılar içermektedir. Kurumsal Yaşam, Koçluk ve Psikoloji kategorilerinde yazıyorum. İnsan sahip olduğu deneyimleri ile bir bütün; günün bir anında iş hayatına dair şapkası takarken bir anında ebeveyn gömleği giyebilir bambaşka bir anında içsel yolculukta olabilir. Bu nedenle biriktirdiklerimin hepsini farklı kategorilerde aktarıyorum.

Şu ana kadar beni en çok ne dönüştürdü diye sorarsanız, annelik, koçluk ve acı tecrübelerime yol açan insanlar derim.

Herkese kendi yolculuğunda mutluluk ve huzur diliyorum, bu yolculuğa koçluk şapkamla katkım olabilirse ne mutlu bana.

Sevgilerimle,
Canel Gürgen Arcak

Bu yazı yorumlara kapalı.